W „Nianiolandii” Wasze pociechy na pewno nie będą się nudzić. Poza zaspokojeniem naturalnej potrzeby zabawy, zapewnimy im sporo zajęć zorganizowanych w specjalnie dobranych formach. Dzieci wejdą w interakcje z rówieśnikami, będą doskonaliły swoje umiejętności i odkrywały talenty.


Proponujemy Waszym pociechom udział w następujących rodzajach zajęć:

Zabawy na naszym zewnętrznym placu zabaw

Nasz plac zabaw to miejsce przede wszystkim bezpieczne, dostosowane do wieku przebywających u nas dzieci, które dostarczy Waszym pociechom nie tylko wielu radości i niezapomnianych wrażeń, ale będzie też dla nich źródłem nabywania ważnych sprawności ruchowych.

Zajęcia manualno-plastyczne

Zajęcia manualno-plastyczne dają dzieciom radość i zadowolenie, są jedną z podstawowych aktywności małego dziecka, która pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości. Twórczość plastyczna zaspokaja dziecięcą potrzebę działania, jednocześnie uspokaja, daje poczucie odprężenia. Dzieci podczas pracy twórczej rozwiną swoje umiejętności manualne, udoskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, poznają nowe techniki plastyczne. Rozwiną fantazję, zdolności skojarzeniowe, pomysłowość, giętkość, oryginalność, płynność myślenia. Będzie to też ich pierwszy prawdziwy “trening kreatywności”.

Zajęcia z rytmiki

Zajęcia z rytmiki wprowadzają dzieci w świat muzyki, pokazują jak można się świetnie bawić z użyciem typowych i niekonwencjonalnych instrumentów i przyborów. Wesołe i nowatorskie zabawy przy muzyce zaspokajają potrzebę ruchu, dobre samopoczucie dzieci i radość ze wspólnych zabaw.

Zajęcia z wykorzystaniem zabawek sensorycznych

Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem zabawek sensorycznych mają na celu poznawanie świata za pomocą zmysłów – wzroku, słuchu, węchu i smaku. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy – dzieci poznają świat poprzez taniec, śpiew, rymowanki i wsłuchiwanie się w odgłosy przyrody. Poszczególne działania realizowane są z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi edukacyjnych – chusty animacyjnej, pudełek i butelek sensorycznych, piłek, walców, tunelów, skakanek, bujaków itp.

Zajęcia z zakresu małej i dużej motoryki

Zajęcia z zakresu małej i dużej motoryki odgrywają bardzo istotną rolę dla prawidłowej sprawności fizycznej, a także ogólnego funkcjonowania dziecka. Jeśli przebiegają bez zakłóceń, są doskonalą podstawą do nauki pisania i czytania, koncentracji, orientacji przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Zajęcia z logopedii

Podczas zajęć z logopedii dzieci wykonują ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy (dzieci naśladują dźwięki zwierząt, gimnastykują swoją buzię i język), układają proste puzzle, grają w dostosowane do ich wieku i możliwości gry logopedyczne.

Zajęcia z języka angielskiego

Nasze zajęcia z angielskiego nigdy nie wyglądają jak typowa nauka. Ciocie dostosowują materiały do potrzeb, możliwości i charakterów poszczególnych dzieci. Wybierane są zazwyczaj wesołe piosenki, zabawne wierszyki czy książeczki z rysunkami zwierząt, przedmiotów – opiekun czyta dzieciom nazwy tych obrazków.